MARILA - Sparta B
Přípravka - Načeradec - Votice - 20091108

Votice - Vlašim

Datum: Pondělí 15.2.2010 09:39 - aktualizováno: Pondělí 15.2.2010 18:42Zobrazeno: 1934x

Votický Pavel Borkovec se pomstil Vlašimi dvěma góly

Votice – Divizní fotbalisté SK Marily Votice sehráli v neděli dopoledne zápas s béčkem Graffinu Vlašim (krajský přebor). Utkání rozhodl paradoxně Pavel Borkovec dvěma góly v prvním poločase. Je to hráč, který přišel do Votic v zimě na hostování právě z Vlašimi.

Autor/Pavel Šimáček

MARILA Votice – Vlašim B 2:0

Zápas měla po většinu času ve své moci Marila, která si vypracovala šance hlavně v prvním poločase a dvě Borkovec proměnil v góly. Nejprve se ve 13. minutě prosadil po narážečce a ve 34. minutě se trefil z otočky po dlouhém autu Budila. V dalších příležitostech pálil Viskup po autu Borkovce nad a Malina po rychle rozehrané standardní situaci napálil míč do boční sítě. Omlazená sestava vlašimského béčka zahrozila až v závěru poločasu, ale střelu J. Pohorského vyrazil Mašín na roh.

Po přestávce upadla hra do průměru, z něhož vyplynuly jen dvě příležitosti, na každé straně jedna. Vlašimskému Žovinci střelu na zadní tyči srazil obránce a votického Lizáka po centru Bareše vychytal Filip.

„Do zápasu nastoupilo několik hráčů přímo z postele, přesto jsme už po dlouhé pauze potřebovali hrát. Zápas ale splnil naše očekávání. Kvůli, místy zledovatělému terénu, byl pohyb pro hráče na hřišti těžší. Kluci si museli hrábnout na dno, aby zápas zvládli. Byly tam dobré i špatné věci, ale do začátku sezony máme čas je ještě vyladit,“ zhodnotil utkání trenér Votic Ivan Pihávek a dodal ke změnám v kádru: „Je stále obtížnější sehnat hráče, protože manažeři chtějí pro hráče větší peníze. Přesto máme něco rozjednané. Odešel nám Neuberg, který nám řídil obranu a teď se ukázalo, že nám citelně chybí. Pere se o místo v béčku Slavie Praha a uvidíme jestli se vrátí nebo ne. Také bysme chtěli zvýšit konkurenci u útočníků.“

Trenér vlašimského béčka Vladimír Kout k utkání podotkl: „Na těžkém terénu jsme se špatně pohybovali. Celý první poločas jsme prospali, nebojovali jsme a neběhali, hráli jsme prostě špatně. Ve druhé půli se naše hra zlepšila, začali jsme hrát po stranách, po zemi a už to bylo lepší, přesto jsme se gólově neprosadili.

Branky: 13. a 34. Borkovec. Poločas: 2:0.

SK Marila Votice: Mašín – Viskup, Faitl, Rezek, M. Budil (40. Siegl) – Borkovec (46. Houška), Lukeš, Walter, Malina – Bareš, Lizák.

FC Graffin Vlašim B: Filip – Kopecký, J. Veselý, Havlíček, J. Pohorský (46. Peroutka) – Bouček (46. L. Petrů), Žovinec, Janda, Vondrák (46. Marušák) – Hanuš (46. Filipe), Vořechovský (46. Jícha).