dorost - Petrovice
Poděbrady - dorost Votice

Votice se Slávií remizovaly

Datum: Sobota 7.2.2009 17:48 - aktualizováno: Sobota 7.2.2009 22:35Zobrazeno: 2322x

SK MARILA Votice – SK Slavia Praha "B"  3:3

Zápas před slušnou návštěvou začali lépe Votičtí a po střele Waltera, kterou lapil brankář Berkovec se v 19. minutě domácí radovali. Po rohu Waltera střílel Horváth a Rezek tečoval míč do sítě – 1:0. Jenže hosté se nenechali zahanbit. Po vyražené střele Duchečkem trefil Čmouš prsama tyč, o chvíli později chytil votický brankář penaltu Kovaříkovi. Ve 39. minutě se již Slavie dočkala vyrovnání, když po centru ze strany hlavičkoval přesně Honka. Těsně před odchodem do kabin, ale jásali domácí fanoušci podruhé. Po dlouhém pasu střílel Siegl mladší na branku a od slávistického obránce doputoval míč do sítě – 2:1.

Po přestávce se stále hrála vyrovnaná partie. V 53. minutě si naběhl Černý na centr ze strany a hlavou vyrovnal. Slávisté se však dlouho neradovali. Domácí podnikli rychlý protiútok, Walter našel Siegla mladšího, a ten uklidil míč potřetí do hostující sítě. I domácí radost měla jepičí život. Za pět minut zakončil přihrávku před branku Gulajev střelou pod břevno – 3:3. Tím gólové hody ustaly, Votičtí sice dostali míč Sieglem do branky, ale  pro ofsajd gól neplatil a v závěru nádherně zahraný trestný kop Walterem skončil na tyči.

„Obával jsem se, že Slávii nebudeme stíhat v rychlosti, protože se nám nakumulovala únava z tréninků. Opak byl ale pravdou a byla jsem výkonem hráčů příjemně překvapen. Po středečním zápase jsem si ale promluvil s mužstvem a vysvětlili jsme si některé věci a kluci to dodržovali. Výsledku nepřikládám opět žádnou váhu. Zápas to byl těžký a soupeř potvrdil své kvality. My jsme byli důstojným rivalem, nedopustili jsme, abychom se dostali za celých devadesát minut pod stálý tlak, Slavii jsme překvapili, což dokazuje, že jsme šli třikrát do vedení a soupeř jen korigoval. Byly tam příjemné překvapení, hlavně ze strany mladých hráčů, například Siegla. Také se našly nedostatky, ale ty se v této fázy přípravy dají tolerovat. Zápas hodnotím po všech stránkách pozitivně. Jedeme dál a máme před sebou pět týdnů přípravy, takže máme na čem pracovat,“ byl spokojený votický stratég Ivan Pihávek a dodal ohledně kádru: „V pondělí by měl přijít na trénink avizovaný defenzivní hráč a během týdne budu vědět něco nového ohledně jednoho útočníka. Každopádně pořád sháním hráče a nechci být v podobné situaci jako dneska, kdy nám vypadli čtyři kluci kvůli horám a zraněním. Takže museli nastoupit mladí, ale ti byly v zápase příjemným překvapením.“

To trenér béčka Slávie Praha a bývalý hráč Týnce nad Sázavou Miroslav Janů spokojeností nezářil. „Poprvé jsem nebyl spokojen v přípravných zápasech s obrannou činností. Dělali jsme hodně chyb, dali jsme si nesmyslný gól a ještě nedali penaltu. Je to příprava, která se divákům musela líbit, ale mě ne,“ zlobil se po zápase na svoje ovečky slávistický lodivod a dodal k hráčskému kádru a postupovým choutkám: „Kádr je již připraven na jaro, jen nám chyběli nemocní Kobler, Bauer a Javorek. S hráči áčka moc nepočítám. Jsme rádi, že jsme v ČFL nahoře a chceme potrápit ambiciózní týmy na postup – Vlašim, Písek a Krč.“

Branky: 45. a 60. Siegl ml., 19. Rezek – 39. Honka, 53. Černý, 65. Gulajev. Poločas: 2:1.

SK MARILA Votice: Ducheček – Málek, Gazmend (80. Daniel), Lukeš (77. Horváth), Bareš – Daniel (70. Dvořák), Rezek, Knobloch, Walter – Horváth (71. Hájek), Siegl ml.

SK Slavia Praha B: Berkovec – Held, Studík, Čnouš, Starý – Koreš, Černý, Šimeček, Kovařík – Honka, Zelinka. Střídali: Tafat, Gulajev, Hošek, Zahálka, Bezkočka.