žáci starší - Kladno
Benešov - MARILA

S Pískem nic moc

Datum: Středa 29.7.2009 14:01 - aktualizováno: Středa 29.7.2009 14:50Zobrazeno: 1903x
Předposlední přípravný zápas před divizní sezonou sehráli v úterý fotbalisté MARILY Votice proti účastníku ČFL FC Písek a vůbec se jim nevydařil, když po bezbrankovém poločase inkasovali čtyři branky. / Deník Pavel Šimáček+Luboš Javorský

SK MARILA Votice – FC Písek 0:4
V prvním poločase se hrála vyrovnaná partie s minimem šancí. V úvodu zahrozili domácí střelou Siegla těsně vedle a volej Rezka po úniku Houšky „olízl“ břevno. V závěru poločasu mohli jít do vedení hosté, ale únik a přihrávku píseckého hráče na poslední chvíli uklidil před prázdnou brankou Faitl na roh a střelu Zušťáka těsně před odchodem do kabin vyrazil Januš.

O přestávce trenér Votic Pihávek vyměnil pět hráčů, což se zpočátku na hře neprojevilo. Naopak vystřídavší Horváth nastřelil břevno a Knobloch opakovanou střelou po trestném kopu zamířil do rukavic brankáře Samuela. Asi po hodině hry převzali hosté iniciativu a ohrožovali branku Votic hlavně z nebezpečných brejků, které domácí obrana nezachytávala. V 59. minutě po rychlé akci a centru otevřel Šafárik hlavou skóre – 0:1. V 67. minutě Januš dělovku vyrazil, ale dobíhající hráč poslal míč vedle. V 73. minutě již votický brankář nestačil na individuální akci a pěknou střelu Malého – 0:2. Domácí jen zahrozili hlavou Lukeše nad, střelou Horvátha do rukavic brankáře Samuela, Lukešovu dělovku vyrazil gólman na roh a Siegl hlavičkoval nad. V závěru opět udeřili hosté a dokonce dvakrát, když se po rychlých akcích a zakončení prosadili Sleza a Šafárik.

„Písek nás ve druhém poločase potrestal v produktivitě, jednoduchosti a přímočarosti. K utkání hráči přistoupili s až moc velkým respektem a také s podceněním. Podali matný, nevýrazný výkon, který schovávali někteří za únavu, a tak zápas vyzněl jako propadák. Soupeř vystřelil čtyřikrát na bránu a vsítil krásné góly. My jsme si také šance vypracovali, nastřelili dvakrát břevno nebo nás vychytal brankář Samuel. Po předešlých výkonech je pro mě výkon trošičku zklamáním, na druhou stranu, je to pro nás varování, abychom si před mistrovským utkáním sedli na zem a začali od poctivé práce,“ vidí trenér Votic Ivan Pihávek i za vysokou porážkou pozitivum a dodal: „Únava u některých hráčů byla znatelná, protože jsme ještě v pondělí dost trénovali, máme ale ještě více jak týden do mistrovských utkání. Tím ale nechci porážku omlouvat a za něco se schovávat.“

Branky: 59., 90. Šafárik, 73. Malý, 82. Sleza. Rozhodčí: Novák. Poločas: 0:0.

MARILA Votice: Januš – Faitl (46. Walter), Neuberg (76. Rezek), Lizák, Bareš – Houška (46. Viskup), Rezek (46. Lukeš), Málek (46. Gazmend), Malina – Siegl (46. Horváth), Knobloch (76. Siegl).

Generálku na mistrovská utkání sehraje MARILA Votice v sobotu 1. srpna od 17 hodin v Táboře.