dorost - Loděnice
Bohemians - Marila

Muži A: SK Votice - FC Jílové [17.8.2013]

Datum: Neděle 18.8.2013 09:35 - aktualizováno: Neděle 18.8.2013 09:47Zobrazeno: 1539x
1:2 (0:1)

Pokud nebudeme proměňovat šance, budeme biti, říká Bárta

Votice – Po remíze v Poříčí se poprvé ve fotbalové I. A třídě představili domácím fanouškům hráči Votic, které čekalo Jílové, jenž nasypalo v prvním kole sedm gólů do sítě Cerhenic a překvapivě si odvezlo všechny body i z Votic. Autor Pavel Šimáček.

V úvodních minutách zápasu byli nebezpečnější hosté, nejenže se po druhé šanci dostali do vedení, když centr Machýčka zakončil z voleje Dupal, ale také inkasovali čtyři žluté karty. Domácí zahrozili vážněji v 27. minutě, když ránu Kondáše vytlačil brankář na roh. Jenže vzápětí dvakrát podržel domácí Soukup, když zkazil radost po brejku Machýčkovi i Štědroňskému. V závěru poločasu mohl vyrovnat Homolka, ale hlavičkoval po centru Viskupa v jasné šanci nad a s Čuprovým trestným kopem si Kruliš poradil.

Po přestávce nejprve hlavičkoval Štědroňský po brejku nad branku Votic, aby se po hodině hry domácí dočkali vyrovnání, když po centru Čupra hlavičkoval Kondáš a dílo dokonal střelou pod břevno Štork. V 69. minutě se lámal zápas. Hlavičku Viskupa do skoro prázdné branky vyrazil zázračně Kruliš a z dorážky zamířil Štork vedle. A tak za chvilku hosté trestali, když se po trestném kopu prosadil Vostárek. V závěru se již moc před brankami nedělo a stavem nepohnuli ani Čupr střílejí vedle a trestný kop Müllera na druhé straně vyrazil Soukup.

„Prohráli jsme kvůli produktivitě, když jsme si vypracovali řadu šancí a proměnili jen jednu, což bylo málo. Hosté, kteří mají mladé kvalitní mužstvo, byli velmi nebezpeční v přechodu do útoku. V prvním poločase měli tři brejky, dvakrát nás podržel Souky a jeden byl smrtící. Po vyrovnání jsme neproměnili vyloženou šanci Viskupem, kterou vyrazil zázračně brankář a dobíhající Štork netrefil branku. A naopak jsme po zbytečném faulu dostali po nedůslednosti po trestném kopu dostali zbytečný druhý gól," povzdechl si kouč Votic Martin Bárta a dodal: „Pokud v této soutěži nebudeme proměňovat šance, budeme biti. Kluci sice makali, ale někteří, hlavně mladší nebyli ve své kůži."