Dorost - Týnec
Ferdinand Cup

Muži A : SK MARILA Votice - SK Strakonice 1908 [15.9.2007]

Datum: Pondělí 17.9.2007 07:06 - aktualizováno: Pondělí 17.9.2007 22:35Zobrazeno: 2284x
0:1 (0:0)

Zápas nepřinesl moc fotbalové krásy a nudící se diváci viděli minimum šancí. V prvním poločase zaujmula na votické straně jen 17. minuta a v ní dvě příležitosti Votic. Nejprve vyslal Svoboda českou uličkou Bareše, ale střela z úhlu trefila brankáře do nohou. Vzápětí byl faulován Siegl a Zdeněk Svoboda z dvaceti metrů nastřelil tyč strakonické branky. Hosté se do útoku nehnali, takže se vrátivší se Klíma z mistrovství světa v sálové kopané většinou nudil. Do šance se dostával jen aktivní Dolejš, ale Janů v poslední chvíli zatáhl za ruční brzdu a zabránil mu ve skórování.
Po přestávce pokračovala nudná podívaná. Domácí měli více ze hry, ke skórování měli nejblíže Budil po chybě Patrika Káníka a Daniel hlavou po centru Janů, oba ale mířili nad. Hosté dobře bránili a v závěru udeřili. V 89. minutě vysunul Michal Káník do otevřené obrany rozběhnutého Dolejše a nejlepší hráč hostů zakončil sólo podél Klímy - 0:1. V nastavení si ještě Dolejš pohrál u lajny s Janů a Gazmendem, ale dělovku Klíma vyrazil.
Ivan Čabala, trenér Votic: „Za celé utkání jsme si nevypracovali žádnou gólovku, a bez toho se dávají branky špatně. Nevím, co se stalo, že finální fáze kolem vápna byla bez pohybu a myšlenky. V minulých zápasech jsme hráli po stranách, kde jsme využívali rychlostní typy. Se Strakonicemi jsme to rvali prostředkem a když jsme míč dostali do vápna, tak to byla katastrofa. V první půli jsme jen nastřelili ze standardky tyč, ve druhé jsme měli křečovitý tlak a v náznaku šancí byli Budil a hlavou Daniel. Soupeř si nevytvořil nic, až v závěru do naší odkryté strany zaútočil a dostali jsme zbytečný gól. Mohli jsme mít alespoň bod a nemáme žádný. Počítal jsem s tím, že jednou prohra přijde, ale je škoda, že přišla doma v remízovém utkání."