Slavia-MARILA
Kondrac - Mezno

Muži A: SK MARILA Votice - SK Benešov [23.8.2008]

Datum: Sobota 30.8.2008 11:09 - aktualizováno: Neděle 7.9.2008 23:06Zobrazeno: 2290x
3:1 (0:1)

Benešov vsadil na agresivní fotbal, který votickým hráčům nevoněl. Domácí se dostávali do zakončení jen neslanými nemastnými střelami, když Horváth a Horňák pálili nad a Siegl prověřil kvality nového brankáře Benešova Kunce. Hosté podnikali nebezpečnébrejky. Turka a Čápa vychytal Ducheček a Bárta zamířil po dlouhém autuPěknice nad branku. Ve 42. minutě se již Benešov dočkal, když si střílený centr Štěpána srazil votický obránce do sítě.
Po přestávce se Marila probudila, i když nejprve zahrozil benešovský Turek střelou vedle. V 64. minutě zbytečně fauloval v šestnáctce Braný Siegla a Zdeněk Svoboda z penalty srovnal stav. Za tři minuty chyboval Křivohlavý, Horváth mu míč sebral a byl faulován brankářem Kuncem. Ke druhé penaltě se postavil opět Zdeněk Svoboda jenže ji rozehrál na Lukeše, a ten pod gólmanem strhl vedení na stranu Votic. Blízko vyrovnání byl Turek, když po dlouhém výkopu Kunce pádil na Duchečka, ten jeho střelu vyrazil a dorážku vykopl Gazmend z brankové čáry. Závěr patřil domácím. Nejprve Budil hlavičkoval nad a 88. minutě si Horváth narazil míč s Rezkem a stanovil konečný výsledek zápasu.

„Měli jsme těžkopádný rozjezd a naši hráči byli nervózní. Soupeř hrál výborný, agresivní fotbal a nepouštěl nás moc do hry. Naše hra skomírala na soubojích, kdy jsme se nedostávali do zakončení. Benešov využil našeho zaváhání v obraně ke vstřelení gólu. Situace o poločase nebyla moc růžová. Opět došlo o přestávce ke klasickému zvýšení hlasu v kabině. Do druhého poločasu vstoupili kluci.jiným způsobem, dostávali jsme se do soubojů a začali hrát fotbal, který jsme potřebovali. Vypracovali jsme si šance a po zaváhání výborné benešovské obrany jsme proměnili dvě desítky, které byly. V závěru jsme se prosadili po samostatné akci Horvátha. Nepočítá se jaký hrajete fotbal, počítají se body a ty máme my, " dodal spokojený trenér Votic Ivan Pihávek.

„V prvním poločase jsme hráli dobře, zahustili jsme obranu a vyráželi do brejků. Vypracovali jsme si tři šance, ale proměnili bohužel jen jednu. Ve druhém poločase jsme začali trošku hrát na výsledek, domácí jsme pustili do tlaku, ale góly jsme dostali po našich chybách. Zvrat jsme mohli přivodit ještě v 80. minutě, ale Turek dvě šance neproměnil. Výsledek trošku svedu na rozhodčí, když jsme dostali dva góly z desítky a třetí ze sporné ofsajdové situace. Chyby ale začínaly u nás," smutně poznamenal kouč Benešova Ladislav Fiala.

64. Z. Svoboda (z PK), 67. Lukeš (z PK), 88. Horváth – 42. O. Štěpán.