Finále: Kondrac - Sedlec-Prčice
Zvěstov
Zvěstov

Muži A: SK MARILA Votice - FK Tábor [22.7.2007]

Datum: Pondělí 23.7.2007 10:38 - aktualizováno: Úterý 24.7.2007 07:09Zobrazeno: 1850x
2:1 (1:0)

Přátelsky - hráno v Drachkově

Do zápasu vstoupili lépe Táborští a zahrozili z rychlých brejků, ale mířili vedle a dvakrát se vyznamenal brankář Klíma. Votičtí se v první dvacetiminutovce rozehřívali a jen Zdeněk Svoboda vyzkoušel kvality táborského brankáře z trestného kopu.  Ve 23. minutě ale Rezek natáhl ke střele z dálky a po šestnácti letech na rodné hroudě (bydlí  a první fotbalové krůčky prožil na hřišti v Drachkově) rozvlnil síť - 1:0. Hosty branka zaskočila, Votice do přestávky ovládly hru, ale dvě šance Slabého po přihrávkách Zdeňka Svobody zneškodnil brankář.
Ve druhém poločase měli více ze hry „domácí", ale s koncovkou byli na štíru. Střelu Kounovského v pádu kryl brankář, Svoboda po kombinaci pálil vedle, po pasu Grubera a přihrávce Jonszty vyrazil brankář střelu Bartolšice, další dělovku Bartolšice po centru Kounovského kryl gólman a stejně dopadl Rezek po přihrávce Málka a Nepivoda po závaru. Tlak vyvrcholil v 79. minutě, kdy po úniku Grubera a přiklepnutí Bartolšice rozvlnil síť Špaček - 2:0. Za pět minut předvedl hostující Šahajda samostanou akci, kterou zakončil snížením na 2:1. V závěru mohl ještě brankář Klíma (nastoupil na konci v útoku) zvýšit, ale mířil po centru Málka vysoko nad.
„V první půli byl výkon z naší strany slušný, ale neproměnili jsme šance.  Ve druhé půli  již hra po vystřídání nebyla  tak kvalitní. Přesto jsme se dostávali do příležitostí hlavně dobrou rozehrávkou Zdeňka Svobody. Po stranách jsme se dostávali do přečíslení, ale je škoda, že se následně špatně  zakončovalo," zhodnotil zápas trenér Votic Ivan Čabala a poznamenal ke kuriozitě utkání, proč si brankář Klíma zahrál v útoku: „Kluci vepředu nedali šance a on mi řekl, že by je proměnil oběma nohama. Tak jsem ho tam poslal a on hned v první příležitosti přestřelil z malého vápna pravou nohou i pletivo nad brankou. V další akci zranil hostujícího gólmana. Alespoň zjistil, že není jednoduché střílet góly."