Spartakiáda 1965 na hřišti ve Voticích
Václav Holický v dresu SK Votice

Muži A: SK MARILA Votice - FK Meteor Praha VIII [13.3.2010]

Datum: Neděle 14.3.2010 08:59 - aktualizováno: Neděle 14.3.2010 10:30Zobrazeno: 1826x
0:1 (0:1)

Hráčům Votic úvodní zápas nevyšel. Do utkání vstoupili laxně. První nebezpečnou střelu ještě Januš zpacifikoval, ale ve 20. minutě již udeřilo. Trmu vrmu před šestnáctkou Votic vyřešil přesnou ranou k tyči Svoboda. Loni na jaře skóroval Meteor ve Voticích v 8. minutě, letos ve 20. minutě. Poté měl zápas stejný obraz.  Hosté se zatáhli na svoji polovinu a do vyložených šancí domácí nepustili. Nebezpečnou střelu vyslal jen Neuberg, kterou brankář Caudr kryl a hlavička Lizáka po trestném kopu Knoblocha mířila nad. Domácí navíc museli kuriózně vystřídat mladého brankáře Januše, kterému vypadla čočka z oka. Do branky se tedy ve 30. minutě postavil Mašín.

Úvod druhé půle opět Votičtí zaspali a po trestném kopu je málem potrestal hlavičkující autor branky Svoboda, míč ale zamířil vedle branky. Poté se spíše bojovalo, než hrál kombinační fotbal, což hostům vyhovovalo. Domácí hráli jen po šestnáctku, kterou hosté dobře střežili. Jen Knobloch po výkopu Mašína mohl změnit stav, ale brankář Caudr vytěsnil balón na roh.

„Zápas byl jak přes kopírák a stejně jako loni na jaře jsme ho prohráli po stejném průběhu. Do zápasu jsme vstoupili, že se nám nemůže nic stát a předváděli jsme pěší, profesorský fotbal. Soupeř nás napadal, a tak jsme si koledovali o gól. Ten přišel po zmatku před naší šestnáctkou, kdy se hráč trefil přesně k tyči. Potom hráči Meteoru, stejně jako loni, zalezli na svoji polovinu, jen míče odkopávali a ač jsme hráli na jednu branku, do ničeho nás nepustili,“ smutnil po zápase trenér Votic Ivan Pihávek a na hráče se zlobil: „Zápas jsme nezvládli po psychické stránce a některé hráče jsem nepoznával. Podali jsme nemastný, neslaný výkon, bez nasazení, bojovnosti, chuti zápas rozhodnout. Někteří hráči mě zklamali, druzí chtěli zápas rozhodnout, ale v pěti šesti se zápas nedá zvládnout, musí makat celá jedenáctka. Soupeř nás potrestal, dal branku, sice jsme poté hráli na jednu branku, šance si vypracovali, ale pokud tam nebude srdíčko a touha po vítězství, tak se zápas nedá zvládnout. Nepůsobili jsme jako kolektiv a někteří hráči odvedli polovinu, toho co umějí. Přitom máme zkušené mužstvo, které má dost odehraných zápasů.“