V šanci
V šanci
Kašpar Tomáš - 1988

Muži A: Čížová - SK MARILA Votice [28.3.2012]

Datum: Čtvrtek 29.3.2012 20:02 - aktualizováno: Čtvrtek 29.3.2012 20:41Zobrazeno: 1923x
0:4 (0:1)

Votice se s Čížovou nemazlily

Čížová – Na fotbalovém hřišti menších rozměrů v Čížové nastoupili divizní hráči Votic v dohrávce prvního jarního kola, které neuskutečnilo pro nezpůsobilý terén. Hosté se nenechali zatlačit do defenzivy standardními situacemi a dlouhými míči domácích. Naopak dostali míč na zem, kombinovali a nastříleli čtyři branky.

„Z Čížové šel respekt. Měla dobré výsledky v zimní přípravě a na jaře dokázala sebrat body mužstvům z vršku tabulky. Hráči k zápasu ale nastoupili způsobem, který jsme od nich požadovali, a to se nám vyplatilo,“ jásal po utkání trenér Votic Ivan Pihávek.

V prvním poločase se odehrávala vyrovnaná partie s nakopávanými míči. V první šanci vychytal votického Bernarda gólman, na druhé straně domácí hrozili po standardních situacích, ale Jindřich ani Kučera zamířili mimo. V 25. minutě předvedli hosté pěknou akci, když míč šel přes Papšyse na Bareše, jehož centr zakončil Pilík do tyče a Bernardo uklidil balón do sítě. Následně domácí kontrovali trestnými kopy Gögha a Šáchy, jehož ránu Novák vyrazil. V závěru poločasu se ani na druhé straně neprosadili dvakrát Pilík a Papšys.
„V první půli byla hra vyrovnaná se snahou nakopávaných míčů z obou stran do šestnáctek. Jakmile jsme dali branku, tak jsme začali mít herní převahu, hráli fotbal, a to domácím nevyhovovalo,“ řekl Pihávek k první části.

Ihned po přestávce skončila domácí hlavička nad. Poté již hosté dobře kombinovali a hru měli pod kontrolou. Pilík ještě na gólmana nevyzrál, ale Papšys po rychlém brejku Veselého se již trefil k tyči – 0:2.  O chvíli později přidal Veselý po centru Waltera třetí zásah Votic, na který v závěru navázal Bernardo po nabídce Viskupa.

„Ve druhé půli jsme zápas kontrolovali až do konce, hráli jsme dobře kombinačně po zemi, což Čížové nevonělo,“ řekl Pihávek ke druhému poločasu a dodal: „Mohli jsme vyhrát vyšším rozdílem, ale i domácí měli šance po standardních situacích, na kterých mají založenou hru. Zápas ale pro nás dopadl podle očekávání a jsme za tři body rádi.“

Pihávek: V kabině oprašuji ruštinu

Čížová – Votický trenér Ivan Pihávek měl po vítězství ve středečním, dohrávaném divizním zápase na hřišti Čížové (4:0) velkou radost. „Hráči odehráli zápas, jak jsme si řekli. V první půli to byla ještě nakopávaná, ale po našem gólu jsme dostali míč na zem, kombinovali, což soupeři nevonělo. Ve druhé půli jsme již měli převahu, kterou jsme přetavili v další góly.“

S malým hřištěm jste se tedy vypořádali dobře?

Míč jsme dali na zem a hráli na dva, tři doteky. Domácí nás ani nepresovali, zalezli do svého vápna, my jsme kombinovali před šestnáctkou a vytvářeli si šance. Zápas mohl skončit vyšším rozdílem, ale na druhou stranu měli i domácí nebezpečné standardní situace, na kterých  je jejich hra založená, ale ty jsme nakonec zvládli.

Využil jste více hráčů ligové Příbrami?

Již v pondělí jsme se s trenérem Vavruškou dohodli, že půjdou s námi stejní hráči jako byli na Bohemce. Byl jsem rád, že jsme mohl dva zápasy hrát ve stejné sestavě. Kluci si na sebe zvykli a doufám, že všichni půjdou i v sobotu s Kolovčí.

Měl jste v týmu cizince  Papšyse, Andrejeviče a Bernarda. Jak se s nimi v kabině bavíte?

S Bernardem mluvím slovensky, protože hrál tři roky v Prešově, s Andrejevičem a s Papšysem rusko - česky. Oprašuji ruštinu ze základní školy.

Autor: Pavel Šimáček

25. a 84. Bernardo, 57. Papšys, 73. Veselý.