žáci starší - U.Janovice
dorost-Neustupov

Historie se neopakovala

Datum: Neděle 26.7.2009 23:41 - aktualizováno: Úterý 28.7.2009 15:50Zobrazeno: 2094x

Penalty poslaly dál Vlašim

Votice/ V prvním kole Ondrášovka Cup (dříve Pohár ČMFS, pozn. red.) se očekával zajímavý souboj a ze strany hostů i odveta za loňské vyřazení. Střetly se v něm divizní MARILA Votice  s nováčkem II. fotbalové ligy FC Graffin Vlašim. Stejně jako před rokem skončilo utkání bezbrankovou remízou a o výsledku rozhodoval penaltový rozstřel, tentokrát se však radovali blaničtí rytíři.

Deník/Petr Roubíček

Votice - Vlašim     0:0, na penalty 1:4

Hned v úvodu utkání se do velké šance dostal domácí Knobloch, ale Toma v brance hostí vytlačil nohou míč na roh. Z něho pak vlašimský obránce vyhlavičkoval balón z brankové čáry. To bylo na dlouhou dobu vše. Za zmínku stojí snad jen nepříjemná střela Bálka mířící vedle Mašínovy branky a nedotažený brejk stejného hráče, když si špatně zpracoval míč. Rozruch na hřišti a emoce v hledišti vyvolal ošklivý Horváthův faul na L. Dvořáka, po které musel vlašimský střelec opustit hrací plochu na nosítkách. Ve 29. minutě se po dlouhém autu k míči dostal Průcha a jen reflex Mašína uchoval na kontě Votic nulu. V závěru poločasu, ve kterém byli aktivnější domácí, zahrozili vlašimský Průcha a na druhé straně Lukeš, ale bez přesného zakončení.
Krátce po změně stran špatně naložil s nadějnou šancí vlašimský Vebr. Hosté od 60. minuty postupně přebírali iniciativu, jenže defenzivu domácích skvěle dirigoval Lizák, na jaře ještě hráč Vlašimi. Největší šanci zápasu měli Vlašimští v 63. minutě po úniku Průchy, který zpětnou přihrávkou našel Bálka. Jenže v brance Votic stál skvělý Mašín a bravurním zákrokem zabránil jistému gólu. Deset minut před koncem se mohl zapsat do listiny střelců votický obránce Bareš, ale střela mířila jen do Tomy. V 84. minutě vystrašil D. Nešpor střelou z dálky domácího gólmana, který čekal centr, ale ten si nakonec s míčem poradil. Ani závěrečný tlak favorita nepřinesl žádnou změnu na ukazateli, a tak rozuzlení musely přinést pokutové kopy. Psychicky na tom byli lépe domácí, kteří loňský penaltový rozstřel vyhráli 3:2.
Tentokrát však votičtí hráči zcela selhali a první dvě penalty Horvátha a Knoblocha gólman Toma vyrazil, až třetí exekutor Walter byl úspěšný. Naopak hosté proměnili postupně všechny čtyři (Pokorný, Kropík, Šilhavý, Bálek) a mohli se radovat z postupu.

„Z naší strany to byl velmi sympatický výkon, byli jsme úplně rovnocenným soupeřem. V prvním poločase jsme se více tlačili dopředu, ve druhé půli Vlašim srovnala hru. Šance byly na obou stranách, musím přiznat, že oni měli jednu vyloženou, kterou pokryl náš brankář. Zápas dospěl k penaltovému rozstřelu a tam jsme bohužel neuspěli. Postupuje šťastnější mužstvo, to je fotbal. My se teď soustředíme na soutěž,“ zhodnotil utkání kouč Votic Ivan Pihávek.

„Nepovedl se nám vstup do zápasu, soupeř byl lepší. Ve druhém poločase se naše hra zlepšila, ale nedotáhli jsme gólové šance, které jsme si vytvořili. Soupeři hrající nižší soutěž dokud nedáte gól, tak se drží a kouše a to se potvrdilo,“ uvedl lodivod Vlašimi Roman Nádvorník.

Rozhodčí: Makovička. ŽK: Horváth, Bareš, Lukeš, Gazmend – Vebr, Brožík. Diváci: 500.

MARILA Votice: Mašín – Faitl, Gazmend, Lizák, Bareš – Walter, Lukeš (82. Rezek), Málek, Viskup – Knobloch, Horváth.

FC Graffin Vlašim: Toma – M. Nešpor, Kropík, Šilhavý, D. Nešpor – Vebr (75. Brožík), Pokorný, Křeček, Průcha – Bálek, L. Dvořák (27. Kalabiška).

• MARILA - GRAFFIN
    MARILA - GRAFFIN

Nástup - kapitán Vlašimi Tomáš Šilhavý, trojice rozhodčích Fišer, Makovička, Dobrý Jan, náš kapitán David Lukeš a Gazmend Mullai